8.11.2023
V úterý 7. listopadu 2023 se žáci 8. ročníku zúčastnili exkurze do firem Koma Vizovice a SumiRiko Drnovice pod záštitou MAS Ploština.
Koma je firma, která vyrábí a prodává obytné a sanitární kontejnery a staví z nich flexibilní a mobilní budovy, kanceláře, školy, nemocnice, ubytovny, výrobny, prodejny. Žáci si prohlédli administrativní budovu, která reprezentovala naši republiku na výstavě EXPO 2015 v Miláně a získala tam řadu ocenění. Také prohlídka provozu a postupu výroby kontejnerů byla velice zajímavá.
SumiRiko je firma, která má více než 20 let zkušeností s výrobou pryžových výrobků a je dodavatelem do největších světových automobilek jako je VW, AUDI, ŠKODA, BMW, MERCEDES – BENZ. Podívali jsme se na video o provozu firmy a seznámili se s její historií. Opět byla nejzajímavější prohlídka provozu, výrobních hal, robotizace a výrobků.
Myslím, že návštěva obou firem byla pro žáky přínosem a může jim pomoci s volbou povolání.
Dr. Koncerová Eva