Změny ve veřejné dopravě od 15. 12. 2019

Změny ve veřejné dopravě od 15. 12. 2019

Vážení rodiče, od 15. 12. 2019 dochází ke změně ve veřejné dopravě, která se týká a i našich dojíždějících žáků.

Zde je odkaz z webových stránek OÚ v Újezdě, kde naleznete informace týkající se nové dopravní společnosti.

Našich žáků se týká především tento odstavec.

Jak to bude s platností tzv. elektronických peněženek v autobusech?

U všech dopravců kromě Arrivy zůstanou v platnosti stávající čipové karty – elektronické peněženky. Společnost Arriva, která bude obsluhovat oblast Valašskokloboucka, bude mít své vlastní čipové karty, které budou akceptovány pouze u tohoto dopravce. Výdejní místa těchto čipových karet budou nejpozději od 15. 12. 2019 zřízena v Městském informačním centru ve Slavičíně a na vlakovém nádraží v Luhačovicích (na pokladně dopravce Arriva). Aktuálně se také projednává možnost výdejního místa ve Valašských Kloboukách. Čipové karty dopravce Arriva bude možné dobíjet na kontaktních místech, v každém autobusu Arrivy, případně přes e-shop.

Mgr. Eva Janošová, zástupce školy

Vytvořeno: 16. 12. 2019