Navigace

Obsah

Zájezd do Prahy

Typ: ostatní
19.5.-20.5.2022

Praha

Ve dnech 19.5.-20.5. se pro žáky 9. ročníku uskuteční poznávací zájezd do Prahy. Pojedeme vlakem a čeká nás následující program:

1. den – Návštěvu Prahy zahájíme prohlídkou Starého města. Prašnou bránou projdeme do staroměstských uliček a zavítáme na starý kupecký dvůr Ungelt. Na Staroměstském náměstí budeme obdivovat světoznámý orloj mistra Hanuše a nahlédneme do interiéru Týnského chrámu. Prohlédneme si uličky židovské čtvrti, jejíž dominantou je Staronová synagoga a židovský hřbitov. V Pařížské ulici uvidíme výlohy obchodů luxusních značek. Lanovkou vyjedeme na Petřín, odkud se nám z rozhledny nabídne výhled na celou Prahu. Zrcadlový labyrint nás pobaví pohledem na naše komické odrazy. Závěr dne věnujeme také nákupům v centru města. Večer je možné navíc navštívit divadelní představení v Národním divadle (za příplatek dle zvoleného představení) či zajistit večeři (+ 150 Kč/žák). Ubytování je zajištěno v hotelu / hostelu v Praze se snídaní.

2. den – Projdeme se po Karlově mostě a navštívíme muzeum věnované jeho stavbě a období vlády Karla IV. Poté sestoupíme do přístaviště ukrytého pod posledním obloukem Karlova mostu, odkud se vydáme na plavbu lodí po Vltavě a do tajemné Čertovky. Královskou cestou vystoupáme na Pražský hrad, kde se zastavíme u střídání stráží. Dále zavítáme do chrámu svatého Víta, Vladislavského sálu a ve Starém královském paláci budeme obdivovat kopie Českých korunovačních klenotů. Uvidíme i Jelení příkop a projdeme se slavnou Zlatou uličkou.

 

Věříme, že nám bude přát počasí a všichni si zájezd užijeme.

                                                                                                                                 Mgr. Eva Janošová, vedoucí zájezdu

PrahaSmlouva


Příloha

Vytvořeno: 25. 4. 2022
Poslední aktualizace: 25. 4. 2022 18:04
Autor: Mgr Eva Janošová