Navigace

Obsah

Využití stavebnice Infento ve výuce

Typ: ostatní
Využití stavebnice Infento ve výuce na ZŠ a MŠ Újezd

Vážení rodiče, milí žáci,

součástí našeho vzdělávacího programu je i předmět pracovní činnosti, který na naší škole vyučujeme jako pěstitelství, svět práce /volba povolání/ a digitální technologie. V rámci digitálních technologií jsme se rozhodli pro devátý ročník zařadit i část, která bude zaměřena na konstrukci a mechaniku. Dlouhou dobu pro tuto oblast chyběly vhodné učební pomůcky a tyto kompetence se rozvíjely na malých stavebnicích /Merkur, Lego atd./. V poslední době se v celé Evropě stala velmi populární nizozemská stavebnice Infento. S kolegy z oboru jsme se shodli na tom, že tento typ stavebnice na trhu zatím chyběl a má několik jedinečných vlastností:

- stavebnice je vyrobena v rozměrech, kde hotový výrobek si mohou na vlastním těle prakticky vyzkoušet

- je vyrobena z kvalitního hliníku a plastu a je prakticky nezničitelná

- je velmi variabilní, jednotlivé modely lze skládat podle návodu, nebo vymýšlet vlastní projekty

- vše je skladné a všechny díly lze složit do jedné krabice

- ke stavebnici lze vyrábět další díly pomocí 3D tisku

- hotové výrobky lze propojovat s různými čidly a rozšiřovat o prvky spojené s digitálními technologiemi

Dne 11. 11. 2021 se na ZŠ a MŠ Újezd sešli zástupci několika škol a společností „Aktivní třída“, aby si zkonstruované modely vyzkoušeli a zhodnotili reálnost nákupu a jejich praktické využití. Všichni jsme se shodli na tom, že stavebnice může obohatit naše žáky o další konstruktérské kompetence a že by byla pro výuku velkým přínosem. Otázkou zůstává vysoká pořizovací cena a zdroj financování. Velké školy stavebnici pořizují z prostředků na učební pomůcky ještě v letošním roce, my a většina menších škol musíme počkat na nový rozpočet, nově vyhlášené projekty, popřípadě hledat jiné zdroje financování.

https://www.aktivnitrida.cz/produkty/konstrukcni-stavebnice-infento

                                                                                                                             Mgr. Aleš Kozubík

                                                                                                                                     ředitel školy

 


Vytvořeno: 12. 11. 2021
Poslední aktualizace: 15. 11. 2021 07:57
Autor: Správce Webu