Přítomnost dětí rodičů zařazených do IZS ve vzdělávání

Od 19. 4. 2021 bude povolena přítomnost dětí rodičů zařazených do IZS na vzdělávání i na ZŠ a MŠ Újezd

Vážení rodiče,

na základě rozhodnutí ředitele školy bude pro děti rodičů zařazených do IZS a krizové infrastruktury umožněna přítomnost dětí v mateřské škole a žákům na prvním stupni základní školy, ve které jsou zapsáni, dle níže uvedených pravidel.

Výjimky pro děti rodičů zařazených do IZS se vztahují na tyto vybrané profese:

- zdravotnické pracovníky poskytovatelů zdravotních služeb,

- pedagogické pracovníky, kteří zajišťují prezenční vzdělávání v mateřské škole, základní škole, školní družině, školním klubu, v oborech vzdělání Praktická škola jednoletá nebo Praktická škola dvouletá, nebo o pedagogické pracovníky školských zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy,

- zaměstnance bezpečnostních sborů,

- příslušníky ozbrojených sil,

- zaměstnance orgánů ochrany veřejného zdraví,

- zaměstnance uvedené v § 115 odst. 1 a další zaměstnance v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů,

- zaměstnance Úřadu práce České republiky,

- zaměstnance České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního zabezpečení,

- zaměstnance Finanční správy České republiky.

Příslušnost k vybraným profesím doloží zákonný zástupce škole potvrzením zaměstnavatele.

Pro děti těchto rodičů bude povolena přítomnost dětí v mateřské škole.

Dítě, u něhož se alespoň jeden z rodičů prokáže potvrzením o zaměstnání v IZS, bude ráno otestováno a zařazeno do samostatné skupiny. V dopoledních hodinách se bude pod dozorem účastnit distanční výuky se svou třídou. Odpoledne bude zařazeno do školní družiny. Škola umožní dítěti práci na počítači v počítačové učebně, bohužel tyto počítače mají pouze mikrofon, nemají webkameru. Doporučujeme dětem přinést si vlastní notebook.

Tyto děti se mohou účastnit školního stravování v čase od 12.15 do 12.45.

Rodiče mohou požádat o zařazení svého dítěte do této skupiny telefonicky na čísle 577 005 651 nebo prostřednictvím emailu na adrese reditel@zsujezd.cz.

Vytvořeno: 15. 4. 2021
Poslední aktualizace: 15. 4. 2021 11:24