Navigace

Obsah

Oficiální předání zrekonstruovaných učeben

Typ: ostatní
Do plného provozu byly převedeny nově zrekonstruované učebny.

Logo

Realizace projektu „Modernizace pro přírodní vědy, polytechnickou výuku a jazyky na ZŠ a MŠ Újezd“


V těchto dnech bylo na naší škole ukončeno a předáno k používání 5 zrekonstruovaných učeben, čímž byla ukončena realizace projektu „Modernizace pro přírodní vědy, polytechnickou výuku a jazyky na ZŠ a MŠ Újezd“, realizovaném v rámci IROP - výzva Infrastruktura základních škol. Kromě rekonstrukce učeben probíhaly také práce na zajištění vnitřní konektivity a úpravě venkovního prostranství před budovou školy. Na realizaci projektu obec použila částku 5 157 833,34 Kč, z níž 10% uhradila ze svého rozpočtu. Rekonstruována byla pracovna fyziky a chemie, pracovna přírodopisu, jazyková učebna, školní cvičná kuchyňka a odborná pracovna řemesel.
Pracovna fyziky a chemie, která ještě nedávno byla vybavena původním nábytkem z konce šedesátých let, prošla celkovou obměnou. Je vybavena novým demonstračním stolem, rekonstrukcí prošly rozvody vody a slaboproudu na jednotlivá pracoviště žáků, učebna byla ozvučena, byla vybavena elektronicky ovládaným zatemněním, interaktivní tabulí a novým nábytkem. Součástí přestavby odborné pracovny je i přestavba přilehlého kabinetu s nově vestavěnou digestoří, mycím pultem a skříněmi na chemikálie s automatickým odvětráváním. Součástí dovybavení učebny je i sada měřicích senzorů pro přesné měření fyzikálních a chemických veličin.
Pracovna přírodopisu je vybavena velkým demonstračním stolem, novým školním nábytkem, kvalitním dataprojektorem, který je schopen zobrazovat nejen obrazy výukových programů, ale i obraz z vizualizéru a mikroskopu. Stejně jako odborná učebna fyziky a chemie je třída vybavena elektronicky řízeným zatemňováním. Žáci mají k dispozici žákovské chemické soupravy, sady měřicích čidel a do každé lavice nový mikroskop.
Jazyková učebna byla vybavena novým nábytkem, multifunkční učitelskou katedrou, interaktivní tabulí s dataprojektorem a digitální sluchátkovou soupravou. Celá učebna je ozvučena 5 reproduktory k zajištění kvalitního poslechu.
Kompletní obměnou prošla školní cvičná kuchyně, kde byly kompletně vyměněny tři kuchyňské linky, veškeré elektrospotřebiče /pečicí trouby, varné desky, lednička, myčka a mikrovlnná trouba/. Stejně jako v ostatních učebnách zde byla pořízena interaktivní tabule s dataprojektorem.
Poslední rekonstruovanou třídou byla odborná učebna řemesel. Je stejně jako ostatní třídy vybavena zobrazovací technikou, novou učitelskou multifunkční katedrou, novými skříněmi, pracovními stoly a regálem na odkládání výrobků. Součástí učebny je vestavěná skříň s dřezem. Nedílnou součástí rekonstrukce je i tzv. konektivita, což znamená standardizace rozvodů internetu, osazení celé školy vysílači WIFI, výměna rozvaděčů, výměna serveru a celková optimalizace sítě dle požadavků MŠMT. Konektivita by měla zajistit plynulejší a bezpečnější používání internetu na škole. Újezdská škola je jedna z mála základních škol, která zmiňovanou dotaci získala. Projekt se podařilo úspěšně podat i zrealizovat díky výborné spolupráci zřizovatele a školy. Děkujeme.

                                                                                                                                      Mgr. Aleš Kozubík,
                                                                                                                                       ředitel školy

Další fotografie zde


Vytvořeno: 22. 11. 2018
Poslední aktualizace: 28. 1. 2019 10:32
Autor: Správce Webu