Navigace

Obsah

Meteorologická stanice

Typ: ostatní
MeteostaniceNa ZŠ a MŠ Újezd byla spuštěna nová meteorologická stanice

Na budovu naší školy byla umístěna meteorologická stanice typu GARNI VENTUS 830. Je to plně automatická meteorologická stanice, která zaznamenává datum, čas, fáze měsíce, barometrický tlak, předpověď počasí na 1 den, UV index, hodnoty intenzity světla, rychlost větru, směr větru, úhrn srážek, venkovní teplotu, pocitovou teplotu, venkovní vlhkost, vnitřní teplotu a vnitřní vlhkost atd. Stanice byla z praktických důvodů umístěna na budovu školní tělocvičny do výšky cca 10m. Správně by měření mělo probíhat ve výšce 1,5 m nad zemí, ale pro takové umístění není v okolí školy vhodné místo. Pravděpodobně by docházelo ke zkreslování množství dešťových srážek i síly větru, což jsou v poslední době nejsledovanější měřené veličiny. K umístění na budově školy jsme přistoupili i kvůli možnému úmyslnému poškození stanice. Předpokládáme, že součástí výuky bude především statistické zpracování naměřených hodnot.

Jak se k výsledkům měření dostane běžný uživatel?

A/Zkopírujte následující odkaz do vašeho vyhledávače

https://app.weathercloud.net/d5736598114#profile

B/Použijte následující návod


1. Pomocí vyhledávače „Google Chrome“ vyhledejte adresu https://weathercloud.net/.
2. Vpravo nahoře si nastavte jazyk „Čeština“.
3. Kliknutím na tlačítko „Mapa“ se vám na mapě objeví nejbližší meteorologické stanice v okolí.
4. Klikněte na modrý bod /zsujezd/, který ukazuje umístění meteorologické stanice na budově školy v obci Újezd. Pro zobrazení meteorologické stanice musíte mít maximální zvětšení nebo použít tlačítko „Aktuální pozice“ vpravo dole.
5. Vlevo od mapy se vám zobrazí aktuální údaje naměřené v rozmezí posledních 10 minut. Kliknutím na odkaz „Zobrazit více dat“ se dostanete k podrobnému měření.
6. Pomocí tlačítek „Profil, Aktuální, Vítr, Vývoj“ můžete sledovat podrobné hodnoty naměřené v čase.

                                                                                                                                                           Mgr. Aleš Kozubík
                                                                                                                                                                   ředitel školy


Vytvořeno: 2. 4. 2019
Poslední aktualizace: 3. 4. 2019 09:55
Autor: Správce Webu