Informace o testování ve školách 8. a 15. 11. 2021

Informace z MŠMT

INFORMACE PRO ŠKOLY A ŠKOLSKÁ ZAŘÍZENÍ K TESTOVÁNÍ V TERMÍNECH 8. A 15. LISTOPADU 2021

Dne 1. listopadu 2021 Vláda ČR schválila mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, ze kterého vyplývá, že na území vybraných okresů proběhne ve dnech 8. a 15. listopadu 2021 testování na onemocnění covid-19, a to dětí v přípravných třídách základních škol a přípravných stupních základních škol speciálních, žáků základních škol a žáků v denní formě vzdělávání ve středních školách a konzervatořích.

Screeningové testování se týká škol, které mají místo poskytování vzdělávání v některém z následujících okresů:

• v hlavním městě Praze a okresech Beroun, Kolín, Praha-západ, Praha-východ, Strakonice, Český Krumlov, Domažlice, Klatovy, Plzeň-město, Rokycany, Louny, Olomouc, Šumperk, Jihlava, Blansko, Brno-město, Vyškov, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Kroměříž, Vsetín a Zlín.

Kdo se testuje?

V oblastech (okresech) určených Mimořádným opatřením MZd se testují:
– děti v přípravných třídách ZŠ a přípravného stupně ZŠ speciální,
– žáci základní školy, střední školy a konzervatoře v denní formě vzdělávání.

Kdo se netestuje?

– ostatní děti, žáci a studenti v regionálním školství (tj. MŠ, VOŠ, ZUŠ, dálkové studium aj.)
– osoby s potvrzením OTN, tj. s ukončeným očkováním, potvrzením o prodělané nemoci nebo s negativním výsledkem testu z odběrových míst.

Upozorňujeme žáky, kteří mají ukončené očkování či doklad o prodělané nemoci a neodevzdali certifikát ve škole, aby tak učinili do pátku 5. 11. 2021.

Mgr. Eva Janošová, zástupce ředitele školy

Vytvořeno: 2. 11. 2021