Hygienická nařízení

Hygienické zásady v ZŠ a MŠ Újezd

Vážení rodiče,

i když se školní rok 2020/2021 rozjede běžným způsobem 1. září, je nutné dbát na zvýšená hygienická opatření a pokynů KHS Zlín a MŠMT.

Na naší škole máme ve vstupu dva stojany s desinfekcí, kterou žáci, všichni zaměstnanci a ostatní návštěvníci školy použijí hned, než vstoupí do vestibulu či šaten.

Dále je v každé třídě, v jídelně a na toaletách dávkovač s desinfekčním mýdlem i desinfekcí. Ve třídách, jídelně a ostatních pracovnách jsou papírové ručníky, na toaletách jsou vysoušeče rukou.

Žádáme žáky, aby si pravidelně umývali ruce. Ve třídách a na chodbách se bude častěji větrat.

V jídelně budou všichni dostávat příbor, misku s polévkou, salát, pití i hlavní jídlo přímo na tác, nebude systém samoobsluhy.

Jelikož z provozních důvodů nejsme schopni zajistit více oddělení družiny, žádáme rodiče žáků 5. ročníku, aby zvážili, zda je nutné, aby jejich dítě školní družinu navštěvovalo.

Pokud nenastane změna v nařízeních, bude zahájena činnost pěveckého sboru i kroužků.

Dále žádáme rodiče, aby nepouštěli do školy děti s jakýmikoliv příznaky respiračního onemocnění či zvýšené teploty.

Všichni cizí návštěvníci vstupují do budovy školy s rouškou.

Děkujeme za pochopení.

Mgr. Eva Janošová, zástupce ředitele školy