Navigace

Obsah

Elektronická žákovská knížka

Typ: ostatní
Elektronická žákovská knížka na ZŠ a MŠ Újezd


Po dlouhém zvažování se i naše škola připojuje k zavedení tzv. elektronické žákovské knížky. Vede nás k tomu především časté zapomínání žákovských knížek u žáků vyšších ročníků, celková elektronizace našeho okolí a prakticky stoprocentní využívání chytrých telefonů rodiči. Od 1. února 2020 na naší škole zahájí provoz nový informační systém EduPage. Je velmi přehledný, intuitivní a předpokládáme, že komunikace rodičů a žáků se školou bude rychlejší a pro všechny příjemnější. V EduPage můžete sledovat absence vašeho dítěte, budete mít přehled o jeho známkách, poznámkách učitelů, najdete zde rozvrh i kontakty na vyučující a další možnosti, které se postupně naučíme využívat. Chvíli bude trvat, než se všichni zorientujeme, ale věřím, že to společně zvládneme.

Každý zákonný zástupce našeho žáka získá svůj jedinečný uživatelský účet, na který se bude pomocí vlastního uživatelského jména a hesla přihlašovat prostřednictvím webových stránek. Na aktuální e-mailové adresy, které jste nahlásili třídním učitelům, vám zašleme během měsíce ledna uživatelské údaje pro první přihlášení do systému. Po prvním přihlášení vám doporučujeme heslo změnit. Aby byl systém efektivní, je nutné, abyste svým dětem nesdělovali svá přístupová hesla a svůj účet si spravovali sami. Jakoukoliv informaci z vašeho účtu budeme považovat za věrohodnou a autentickou. Následně dostanou žáci své přihlašovací údaje vytištěné od třídních učitelů a budou moci do svých žákovských knížek nahlížet také.

Mobilní aplikace

K využívání elektronické žákovské knížky je možné používat i mobilní aplikaci pro tzv. chytré telefony nebo tablety. Stačí zadat do vyhledávače klíčové slovo „edupage“ a aplikaci si stáhnout. Přihlášení je obdobné. Celý systém vám po přihlášení nabízí i možnost nápovědy, kde můžete najít různá doporučení. Známky v EduPage lze chápat jako Elektronickou žákovskou knížku, která nahrazuje klasickou tištěnou verzi ŽK. V letošním školním roce bude probíhat testovací režim, kdy budeme známky z jednotlivých předmětů zapisovat do žákovské knížky papírové i elektronické v EduPage. Od příštího školního roku budou klasické papírové žákovské knížky zrušeny.

 

                                                                                                                                                        Mgr. Aleš Kozubík


Vytvořeno: 19. 11. 2019
Poslední aktualizace: 19. 11. 2019 10:32
Autor: Správce Webu