Navigace

Obsah

Distanční výuka na ZŠ a MŠ Újezd

Typ: ostatní
Od 14.10. 2020 jsme opět na distanční výuce

Vážení rodiče,

 

na základě nového usnesení vlády, jehož platnost nabývá dnem 14. října 2020, přechází naše škola opět na tzv. distanční výuku. Žáci budou vzděláváni prostřednictvím webové aplikace EduPage /klikni zde/, kterou si vyzkoušeli na jaře letošního roku. Pomocí této aplikace lze komunikovat s žáky i rodiči, posílat výukové materiály, zadávat testy a známky okamžitě zveřejňovat v elektronické žákovské knížce. Elektronickou žákovskou knížku je lepší si stáhnout jako aplikaci přímo do mobilu, zobrazování je pak rychlejší a přehlednější. Pro přihlášení do aplikace v telefonu se použijí přihlašovací údaje, které byly rodičům zaslány na jaře. Pomocí vlastního hesla se do žákovské knížky dostanou i žáci. Není vhodné dětem sdělovat rodičovské heslo, protože může nastat situace, kdy si dítě „podepíše“ známku samo, což byl jeden z důvodů zavedení elektronické žákovské knížky.

   Protože v jarním období byl velký problém s otevíráním některých dokumentů, zajistila škola multilicenci programu Office 365 /klikni zde/, která ulehčuje práci s různými typy souborů. Součástí balíčku je i program Teams, který budou žáci využívat pro online výuku, především v hlavních předmětech. Ještě před uzavřením škol se nám podařilo většinu žáků proškolit a u komunikace nepředpokládáme větší problémy. Žáci se ke komunikaci přihlásí kliknutím na zaslaný odkaz. Podmínkou online  komunikace je zapojený mikrofon a webkamera. Na jiných školách již v tomto programu komunikují, někde dokonce i žáci 1. stupně.

   Co se týká výpočetní techniky, z dotazníkového šetření vyplynulo, že o zapůjčení notebooků má zájem asi 50 rodin. V možnostech školy je zapůjčení maximálního počtu 20 ks. Přednostní právo budou mít samozřejmě rodiny, které nemají žádnou výpočetní techniku. Výběr provedou třídní učitelé spolu s vedením školy, na techniku bude sepsána výpůjční smlouva pro případ poškození nebo zničení.

    V oblasti stravování žáků zatím platí pravidla zveřejněná v minulém nařízení vlády, což znamená, že se školního stravování mohou účastnit i žáci na distanční výuce. Pokud má žák zájem o vydání stravy v době domácí výuky, přihlásí se přes vedoucí školního stravování a odebere oběd v čase od 11.30 do 12.00. Rodičům nebude dovoleno vstupovat do budovy školy a odnášet dětem jídlo v jídlonosičích. Provoz mateřské školy zůstává neomezen.    

    

 

                                                                                                Mgr. Aleš Kozubík

                                                                                                        ředitel školy

 


Vytvořeno: 14. 10. 2020
Poslední aktualizace: 20. 10. 2020 10:46
Autor: Správce Webu