Navigace

Obsah

COVID na ZŠ a MŠ Újezd

Typ: ostatní
Šíření nemoci COVID 19 na ZŠ a MŠ Újezd

Vážení rodiče,

epidemie coronaviru se v posledních dnech v našem kraji rozběhla na všechny strany a ochromila chod řady škol i školek. Naše organizace má v současnosti v karanténě 5 tříd z 2. stupně, k prezenční výuce se většinou vrátí ve středu 1. 12. 2021. V pracovní neschopnosti z důvodu coronavirové infekce máme 3 zaměstnance, z jiných důvodů je na nemocenské 7 zaměstnanců. Škola se nadále řídí Informacemi pro školy a školská zařízení s účinností od 22. 11. 2021, které vydalo MŠMT dne 18. 11. 2021. Na základě těchto informací se žáci testují 1x týdně pomocí antigenního testu. Společně s nimi se ve škole dobrovolně testují všichni pedagogičtí i nepedagogičtí pracovníci, protože i přes vysokou proočkovanost mohou nemoc přenášet. V pondělním plošném testování 22. 11. 2021 jsme pomocí antigenních testů objevili 3 pozitivní žáky, u všech tří nemoc následně potvrdil i test PCR. Pro případ vyhlášení nouzového stavu a zavedení distanční výuky jsme u všech žáků prověřili spojení přes EduPage a přístup k online výuce pomocí programu Teams. Věřím, že k uzavření škol tak rychle nedojde, ale je lepší být připraven než překvapen. Na dotazy rodičů k půjčování výpočetní techniky zatím odpovídáme, že ji budeme zapůjčovat pouze v případě dlouhodobého uzavření školy. Vím, že období vánočních svátků je obdobím, kdy rodiče často uvažují o nákupu nové výpočetní techniky. Ne všichni si mohou dovolit nákup nového počítače. Za nižší cenu lze pořídit techniku repasovanou,  značkovou a se zárukou. Zde máme nejlepší zkušenosti s firmami CAMO Slavičín a BCOMP Loštice. Podrobnější informace najdete na stránkách www.camo.czwww.bcomp.cz.

Škola se snaží dodržovat předepsaná hygienická opatření a zabránit tak dalšímu šíření nemoci. I nadále platí zákaz vstupu všech cizích osob do budovy školy.

  

                                                 

 

                                                                                                  Mgr. Aleš Kozubík

                                                                                                        ředitel školy


Vytvořeno: 25. 11. 2021
Poslední aktualizace: 25. 11. 2021 11:53
Autor: Správce Webu