Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

P1080049

Datum a čas

Dnes je neděle, 14. 8. 2022, 1:53:00

Svátek

Svátek má Alan

Navigace

Obsah

Soutěže na 1. stupni

červen 2021

SOUTĚŽE NA 1. STUPNI

V závěru školního roku proběhlo na 1. stupni několik zajímavých soutěží.

Ta první - matematická „Soutěž o nejrychlejšího počtáře“ poměřila děti v jednotlivých třídách v tom, jak rychle si poradí s příklady, které se během školního roku naučily.

A jak vše dopadlo?

V 1. třídě zvítězila Alma Raková, ve druhé třídě Tomáš Karpiel, ve 3. třídě to byl Petr Plšek, ve 4. ročníku si nejlépe vedl Patrik Hovořák a v 5. ročníku pak Jakub Kurtin.

Druhou soutěží, kde si mohli žáci 1. stupně tentokrát prověřit, jak mají dobrého „pamatováka“, byla soutěž v hraní oblíbené hry PEXESO. Rozdíly mezi dětmi byly nepatrné, ba dokonce některé z dětí získaly stejný počet dvojic.

Výsledky soutěže jsou následující: 1. místo - Sabina Repatá ze 4. třídy - nasbírala celkem 20 shodných dvojic,                                                  2. místo - Sára Jančíková - 18 dvojic,

                                                              3. místo - obsadili  3 žáci – Dominik Drga z 2. třídy, Petr Plšek z 3. třídy a Matěj Macík z 5. třídy, všichni získali stejně – 17 dvojic.

Poslední soutěžení prověřilo jak vědomosti našich dětí, tak i jejich tělesnou zdatnost. Soutěž pod názvem  ORIENTAČNÍ ZÁVOD proběhla v pátek, a i když nám počasí moc nepřálo a lehce mrholilo, přesto jsme soutěž dokončili.

Děti soutěžily ve smíšených družstvech, kdy si jednotliví páťáci vzali „pod křídla“ mladší děti. Celkem bylo vytvořeno 20 družstev, která postupně  vybíhala ze startu do terénu po předem vyznačené trase, žákům byl měřen čas a cestou museli plnit různé úkoly. Posledním úkolem v této soutěži bylo vyřešit tajenku.

Umístění družstev na prvních 3 místech: 1. místo –  družstvo č. 17           Pavelka Matyáš

                                                                                                                                              Valíček Jakub

                                                                                                                                              Plšek Petr

                                                                                                                                              Lebloch Tomáš

 

                                                                               2. místo – družstvo č. 16               Gloser Tibor

                                                                                                                                              Pavelková Tereza

                                                                                                                                              Hrnčiřík Štěpán

                                                                                                                                              Urbanová Tereza

 

                                                                               3. místo – družstvo č. 12               Svatoňová Anna

                                                                                                                                              Máčalíková Natálie

                                                                                                                                              Drga Dominik

                                                                                                                                              Lipner Jan

 

Závěrem bychom chtěli všem dětem poděkovat za jejich snahu co možná nejlépe reprezentovat svoji třídu a už se těšíme na další soutěžení mezi našimi nejmenšími.

 

                                                                                                                                                              Vyučující 1. stupně