Úspěchy ZŠ Újezd ve fyzikálních soutěžích

Na podzim 2009 proběhlo školní kolo Astronomické olympiády, kterou organizuje Česká astronomická společnost se sídlem v Praze. Do soutěže se přihlásilo několik žáků 8. a 9. ročníku. Mezi úspěšné řešitele tohoto kola patřil Šindléry Adam z 9.A, Hlavicová Tereza z 8.A, Chupík Vojtěch z 8.A, Trčka David z 8.A a Běloňová Tereza také z 8.A.

Poté následovalo korespondenční kolo, podstatně náročnější. Úspěšným řešitelem se stal Šindléry Adam, který se umístil na 1. místě z celého Zlínského kraje.

V únoru dále proběhlo školní kolo Fyzikální olympiády, kterého se taktéž účastnili žáci 8. a 9. ročníku. Do okresního kola, které se konalo 31.3.2010 na Střední  zdravotnické škole ve Zlíně, postoupil opět Šindléry Adam z 9.A. I tady uspěl a stal se úspěšným řešitelem v konkurenci žáků z gymnázií .

Ing. Jana Heinzová

Datum vložení: 21. 4. 2010 18:31