Pythagoriáda 2013-2014

Pythagoriáda

V pátek 15. února 2014 proběhla v 6., 7., a 8. ročník matematická soutěž Pythagoriáda, které se každoročně naše škola zúčastňuje. Žáci v ní řeší 15 příkladů zaměřených na logiku a logické myšlení.

Výsledky jsou v 7. a 8. ročníku naprosto nedostačující a zároveň jsou pro mě velkým zklamáním.  V 7. ročníku bylo získané bodové maximum u dvou žáků čtyři body, naopak pět žáků nedostalo ani jeden bod. V 8. ročníku je situace snad ještě horší, jedna žákyně získala pět bodů jako maximum třídy, jeden žák pak čtyři body, výsledkem nula bodů soutěž skončila pro 13 žáků.

Nejlépe tedy v soutěži bojovali žáci 6. ročníku, zde jsou vítězové:

3. místo: Václav Hlavička         6.A

Adéla Zádrapová       6.A

Lada Mačková            6.B

Sára Stránská             6.B

2. místo: Ondřej Tvarůžek        6.B

1. místo : Barbora Janošová     6.A

Soutěž proběhla i v 5. ročníku, ovšem také bez úspěšných řešitelů s maximem získaných bodů pět.

Vítězové si přebrali ceny, blahopřeji jim k úspěchu a děkuji všem, kteří se snažili o úspěšné a správné řešení příkladů. Uvidíme, s jakými výsledky Pythagoriáda proběhla na jiných školách, možná byla letos příliš těžká.

Dr. Koncerová Eva

Datum vložení: 19. 2. 2014 17:56